Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pejsci z karantenní stanice Zvolen

2. 7. 2008

Moc se přimlouvám za pejsky z KS Zvolen.Dle tamního zákona má pejsek nárok na život 28 dní.Všichni víme, že je to příliš krátká doba na to,aby se pro psa našel nový majitel, a to tuplem na Slovensku, kde vidím trochu jiný přístup ke zvířatům.

Sami jsme odtamtud s přítelem vezli 5 psů a vím v jakých podmínkách tam jsou.

Prosím všechny, kteří uvažujete o pořízení pejska zamyslete se zda nechcete právě některého z nich.Odkaz na stránky je  : www.kszv.sk

Dovoz je realizovatelný.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re Ema:

(Adéla, 3. 5. 2009 20:49)

Díky moc za přidaný komentář-s paní Ivou jsme probírali po e-mailu.
Moc zdraví Adéla

Zvolen

(Ema, 3. 5. 2009 18:14)

Dobrý den,
Zvolen je karanténní stanice, kterých je na Slovensku několik. Karanténní stanice není klasický útulek. Není zde proto, aby zvířatům pomohl najít nový domov, ale je to místo, kam se odkládají nalezená zvířata. A opravdu podle zákonů na Slovensku jsou zvířata v karanténních stanicích po 28 dnech utrácena.

dotaz

(Iva Raisová, 5. 2. 2009 13:31)

Dobrý den, prohlédla jsem se stránky KS Zvolen a první dojem je pro mne stejný jako u běžného solidně fungujícího útulku. Je to proto, že se ve Zvolene situace změnila k lepšímu, nebo je to klam? Píšete, že utracení po 28 dnech je podle tamního zákona - jedná se o zákon SR o ochraně zvířat nebo míníte místní směrnici KS Zvolen nebo zcela jiný předpis? Na Slovensku jsou i další útulky, tam toto platí také?
Protože bych ráda oslovila několik známých, kteří zvažují pořízení pejska, chtěla bych si nejprve ověřit aktuálnost informací z webu (četla jsem i diskuse z r. 2006)a zjistit současný stav. Možná právě Vy by jste mi mohla poradit.
Děkuji i za případný kontakt na další osobu se zkušenostmi s KS Zvolen.
Iva Raisová, Plzeň, tel.377 456 387
psnoha@seznam.cz