Jdi na obsah Jdi na menu
 


Siki

17. 7. 2008

Siki byl malá chlupatá kulička ,kterou by potkal nehezký osud.Vzala jsem si ho i se sestřičkou, která později našla nový domov u lidí, kteří o ni stáli.

Siki byl chytrý kočik a jelikož byl asi měsíc starý, měl v plánu jen samé lumpačinky.Mazlící zas tak úplně nebyl ,ale byl moc fajn.Myslela jsem si, že ho naučím chodit se mnou ven na zahradu ,ale po pokusu ,kdy se plížil k plotu ,za kterým stál bez hnutí sousedovic ohař mě to přešlo.A tak se Siki stal další domácí kočkou a myslím, že mu to tak i vyhovovalo a já neměla strach, že se mu něco stane.

Naše soužití ale netrvalo dlouho.Když byl Sikimu nedlouho rok, těžce onemocněl.Zvětšovalo se mu bříško a při návštěvě veterináře jsem se dozvěděla tu strašnou diagnózu-infekční peritonitida.Hledala jsem po všech možných knihách a na internetu jak by se mu dalo pomoci ,ale pro "zasvěcené" nemusím asi více psát...Siki přestal mít chuť k jídlu a snad i do života.Jezdila jsem s ním na odběry tekutiny z bříška, která by mu mohla utlačit další orgány.

Jeden večer se jeho stav natolik zhoršil, že se nemohl postavit ani na nohy a pro mě nastala bezesná noc.Zabalila jsem ho do deky a celou noc byla s ním.Modlila jsem se ,aby už bylo ráno a jeho utrpení mohlo skončit.Nechtěla jsem ho nechat trápit jako Skipa.V noci už ani neudržel moč.Věděla jsem co bude...

Nechala jsem se to ráno odvézt na veterinární kliniku, kde Sikiho uspali navždy.Odešel tiše.Na víc neměl sílu a já dodnes vidím ten okamžik.A mě odešel další kamarád..

http://adeladvo.rajce.idnes.cz/Siki/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář