Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šošolka

30. 6. 2008

Šošolka neboli Šušu je kamerunský kozlík .Vzala jsem si ho ze ZOO Dvůr Králové. Ve stádě samic může být jen jeden samec takže ostatní zbylí mají smůlu...

Když jsem ho vezla, měl velikost asi jako kočka.Svoje pojmenování dostal podle bujaré šošolky, která mu trčela vpředu mezi rohy.Dnes tomu už tak není.

 Zpočátku moje veškeré snahy toto zvířátko uvázat venku ,aby se mohl pást a neutekl vedly spíše k tomu, že se kozlík div neuškrtil.Nic takového se mu nelíbilo.Postupem času si na mě zvykl tak, že chodí prostě na zavolání.Tak má prostě volnost a myslím, že mu to tak vyhovuje.

Je to mazlík, miluje česání, hlazení ,drbání ( i když asi jak od koho,ale pokud ho někdo nezlobí tak skoro od všech).Je to hrozný rozmlsanec a když někde zašustí pytlík s čímkoliv tak jde přes mrtvoly.

Pamatuji také případ, kdy jsme si stěhovala koníky asi o 3 kilometry dále a Šušu ťapkal za mnou na zavolání celou cestu.Potom byl tak unavený, že asi 2 dny spinkal.

Mám ho neskutečně moc ráda a myslím, že on mě taky. Když odcházím a on mečí za zavřenými dvířky je to srdcervoucí.Teď o víkdendu jsem přespala u zvířátek a tak jsem si ustlala v kozlíkovském boxíku.Šušunek pořád ležel opodál.K ránu jsem se probudila a jeho hlava mi ležela na ruce.Div jsem se nerozbrečela jak jsem byla dojatá.

Šušunkovi bylo v červnu 7 let.Snad se dožije alespoň ještě jednou tolik.

http://adeladvo.rajce.idnes.cz/Susunek/

 

Náhledy fotografií ze složky Šošolka a Hubert

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář