Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpráva z II.Poděbradského voříška 2009

18. 8. 2009
II.ročník Poděbradského voříška aneb Fredíkův memoriál se konal za krásného počasí i když žádná předpověď tomu nenasvědčovala.20.červen byl asi jediný hezký den v celém týdnu.
Nedočkaví účastníci i diváci se začali scházet ještě před veterinární přejímkou a my organizátoři jsme ještě dolaďovali drobné nedostatky způsobené mou mateřskou dovolenou s měsíčním synem.Voříškiáda je vlastně takové další dítě-II.ročník se konal po devíti měsících....
Mezi desátou a jedenáctou hodinou mohli nastoupit účastníci k veterinární přejímce pejsků, kde také hned dostali tři hodnotné tašky se vzorky krmiv od sponzorů akce.Celkově hlavním sponzorem akce se stala firma Almika, která věnovala velké množství výrobků Royal Canin.Dále pak velkým dílem přispěla firma Plaček, která přispěla kvalitním krmivem Rinti.
Po kontrole a krátkém časovém zpoždění jsme mohli začít s hodnocením pejsků.I letos se zde sešla celá řada úžasných psích krasavců a porota, ve které letos zasedla i Kateřina Bouda Kašparová, to měla velice těžké.
Jako první se v kruhu sešla skupinka fen bez průkazu původu do 40-ti centimetrů kohoutkové výšky se  svými paničkami a páníky.Porota rozhodla, že první cenu si odnese černá kokřice Barunka s Natálií Jagrovou z Javorníku.
Po fenách se přišli předvést i psi bez průkazu původu stejné výšky.Zde si cenu vybojovali „kavalírek“ Charlie s majitelkou Nikolou Lhotkovou.
V další skupině, ve skupině fen bez průkazu původu nad 40 centimetrů kohoutkové výšky si pohár odnesla Iva Baráková s Německým ovčákem Britou a ve třídě psů pak Nikola Číhařová s tmavě zbarveným Německým ovčákem Rikkem.
Po kratší přestávce pro hodnotící porotu a ukázky tance se psem od Kateřiny Veinlichové a její Brity už došlo na očekávané kategorie voříšků, kde je vždy těžké vybrat toho nejhezčího, protože zde platí „co kus, to originál“ a všichni jsou naprosto nádherní.
V kategorii štěňat zvítězila Gejša-obří kříženec Tibetské dogy a Německého ovčáka s Michaelou Kosturovou, kteří přicestovali až z okolí Olomouce.
Ani senioři nad osm let věku se nenechali zahanbit.Nikdo by asi žádnému z nich tolik let nehádal.Po dlouhém rozhodování si titul nejvyšší odnesl patnáctiletý Rony z Ústí nad Labem se svoji majitelkou a pózování u stupínku s číslem jedna si vysloveně užíval.
Ve fenkách do 40-ti centimetrů kohoutkové výšky se nejvíce líbila Niky pana Petráčka a ve stejné kategorii psů pak Ferdíček Hany Kerdové.
Pak už zbývalo vyhodnotit pouze dvě kategorie.A to fen a psů velikostně nad 40 centimetrů kohoutkové výšky.V té první zvítězila Eimy z Choťánek u Poděbrad a ve třídě psů pak Atos, kříženec Jagteriéra a Pitbulla z místního útulku, kde pobývá už pátým rokem.
Letošním ročníkem jsme se rozhodli vyhlásit ještě dvě speciální kategorie : Pes časopisu Psí kusy se stal kříženec Beník s majitelkou Gabrielou Haisovou a Pes poroty desetiletý roztomilý kříženec Toník z Centra pro zvířata v nouzi,Ústí nad Labem.
Celkovým vítězem celé výstavy se stal Rony majitelky Vlasty Čejnové.U svého poháru seděl jako přikovaný i bez své majitelky a ochotně počkal až si ho všichni vyfotí.
 
Na programu pak už zbyli, jak s oblibou říkáme „sranda soutěže“ do kterých ochotně věnovala hodnotné ceny firma ProPlan.Soutěže Dítě a pes se zúčastnilo deset dětí.Někteří z nich byli ostýchaví ,ale nakonec vše zvládli a podařilo se mi je i vyzpovídat a dozvědět se něco o jejich vztahu k pejskovi.První místo a tím i plyšového ProPlan Bernardýna si odnesla Anetka Šteflová s fenkou Bernského salašnického psa Laurou.Druhé místo obsadil Martin Hoskovec s Anny a získali ProPlan fotbalový míč a na třetím skončila Sendy s Petrou Černou, kteří dostali černé ProPlan tričko.
Další soutěží byl Aport na čas.Zradou bylo, že na trati byl rozsypán pytlík s piškoty a většina pejsků neodolala pokušení nějaký ten piškotek slupnout.Pejska Adama Natálie Jagrové však zajímal víc aportovací míček, takže si odnesl s přehledem první místo.
Zato v kategorii Chytání piškotů se vyřádili ti, kteří na piškotky měli největší chuť.Celkově pět piškotů z pěti házených pochytala Brita s Ivou Barákovou.Tím si chytla i první místo a granulky od firmy ProPlan.
Nejvíce zastoupenou byla i letos soutěž Pes šikula, kde své umění nejlépe předvedla Veronika Voleníková s pejskem Max, který kromě prvků z tance se psem předvedl i jak si efektně otevřít odpadkový koš.
Úžasně postavenou Dráhu na čas, která byla poslední soutěží nejrychleji překonal foxteriér Denu s majitelkou Petrou Burešovou.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem sponzorům bez kterých by se akce Poděbradský voříšek nemohla konat.Tím více, protože výtěžek je věnován na podporu útulku v Poděbradech.Jmenovitě jde o firmu Almika,Benátky nad Jizerou, Plaček ,s.r.o.,Poděbrady a ProPlan, Lomnice nad Popelkou.Díky patří také všem zúčastněným, kteří podpořili tuto akci a příští ročník snad nashledanou.

A něco na úplný závěr ...Mrzí mě, že jsem našla i názor nejmenovaného člověka, který mi to mimochodem neřekne ani do očí, ale napíše si to na své stránky, že nešlo o soutěž krásy, ale o to kdo měl jak srdceryvný příběh či že panička, která seděla bokem vyhrála (mimochodem ani první nebyla), protože měla zlomenou nohu a je schopen celou akci pomluvit.Musím napsat, že voříškiáda je vždy o tom, jak se porotě ten a onen pejsek líbí a nejde o to, jak zkušený kynolog je porotce a o tom tahle akce ani není.Pokud zrovna nevyhraje Váš pejsek, tak vyhraje příští rok nebo někde jinde někdy jindy a samozřejmě to neznamená, že je ošklivý.Myslím, že důležitý je záměr se kterým se tato akce koná a to je pomoci pejskům z útulku, ale to asi onen člověk, který nepřenese přes srdce, že nebyl první, nechápe.Nezavděčíme se všem, to je jasné, ale ubohé je shodit celou akci, protože zrovna nevyhrál můj pes....

Bohužel letos přijeli i lidé, kteří na jednu stranu přijeli podpořit tuto akci a na druhou ukradli obojky útulákům.Na to si asi nezvyknu nikdy.

 Fotky najdete ZDE  http://picasaweb.google.com/podebradskyvorisek/  (zkopírujte prosím a vložte do vyhledávače-na estrankach nechce odkaz fungovat, děkuji)