Jdi na obsah Jdi na menu
 


První ročník voříškiády Poděbradský voříšek aneb Ferdíkův memoriál se uskutečnil 6.září za krásného počasí v areálu kynologického cvičiště a útulku Poděbrady.
Ještě před zahájením veterinární přejímky začali přijíždět páníčci a jejich pesani.
U vchodu každý účastník dostal výstavní katalog, pamětní list a hned tři tašky s propagačními předměty a dobrotami, které věnovaly výrobci a distributoři krmiv sponzorující akci.
Psi byli rozděleni do dvou kategorií – kříženci a psi poznatelných plemen a následně děleni podle věku do tříd štěňat a veteránů, podle pohlaví a podle kohoutkové výšky – do 40 cm a nad 40 cm.
Nechyběla ani speciální kategorie Handicapovaný pes.
Veškeré vstupné bylo věnováno na psí útulek Poděbrady.
Mediálním partnerem akce se stal časopis Planeta zvířat, která též věnovala nádherné poháry pro vítěze a další hodnotné ceny jako knihy o psech a neskutečný počet výtisků svého časopisu.
Nesmí chybět ani poděkování sponzorovi této akce - Firmě Plaček s.r.o. věnujícího novinku na trhu krmiv – superprémiové krmivo Techni-Cal vynikající svou kvalitou, složením, chutností a skvělou cenou, časopisu Psí kusy a paní Kašíkové a ostatním.
Jako první nastoupila do výstavního kruhu poznatelná plemena, kde v kategorii psů do 40 cm KV zvítězil westík Scotty Kateřiny Čermákové, v kategorii psů nad 40 cm KV rotvajler Don II Hany Kolářové, v kategorii fen do 40 cm KV kokřice Barunka Natálie Jägrové a v kategorii fen nad 40 cm KV slavili vítězství „středoasiat“ Ajda Báry Tischerové. Kategorii neposedných štěňat vyhráli Amy a Monika Fingrová.V kategorii veteránů zase Rony a zástupkyně centra pro zvířata v nouzi Ústí nad Labem se svým vlastním pejskem.
Následovaly ukázky výcviku a obrany psů ZKO Poděbrady proložené komentářem členky ZKO a vedoucí psího útulku paní Evy Benešové a poté nabídka Poděbradských útuláčků s pohnutým osudem.Bohužel ani jeden se k naší lítosti neumístil.
Po ukázkách nastalo vyhlášení kategorie Hendikepovaný pes, ve které zvítězil roztomilý byť slepý kříženeček Zrzeček pobývající v Poděbradském útulku již rok.
Po této kategorii se do kruhu dostavili zástupci kategorie Voříšek štěně, kde po těžkém rozhodování vybojovali první místo Viky Lenky Pospíšilové.Titul Voříšek veterán si zase odvezl 15-ti letý Bony z Centra pro zvířata v nouzi Ústí n.L.
Kategorii Voříšek pes do 40 cm KV vyhrál kříženec jezevčíka a yorkshire teriéra Viky Marie Narovcové a pohár v kategorii Voříšek pes nad 40 cm KV s úsměvem převzali Max a Vlasta Kadeřábková.
V konkurenci Voříšek fena do 40 cm KV se nakonec nejvíce zalíbila Bobina Martiny Protivové a v kategorii fen nad 40 cm Líza Dezső Szűce.
Poté nastala pro porotu těžká chvíle- vybrat Nej voříška výstavy z vítězů prvních míst.Paní Kašíkové padl z řady krasavců nejvíce do oka Bony z centra pro zvířata v nouzi Ústí n.L., který si odvážel pohár Nej voříška výstavy.
Krásné poháry byly rozdány ,ale tím vše ještě nekončilo.Účastníci se bavili při soutěžích Aport na čas, Pes šikulka a Překážková dráha na čas, jejichž první tři místa byla opět zaslouženě odměněna.V soutěži Dítě a pes si všechny děti odnesli cenu, aby to žádnému z nich nebylo líto.
Myslím, že ve spoustě z účastníků výstavy kromě únavy zůstal pocit příjemně prožitého dne, kdy navíc přispěli na dobrou věc.Všem, kteří podpořili tuto akci moc děkujeme.Speciální dík patří rodině Benešových, která, aniž bychom se znali, svolili ke konání této akce a bez kterých by její uskutečnění nebylo možné.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář