Jdi na obsah Jdi na menu
 


Týrání koně a týraní koně

2. 7. 2008

Již asi rok se snažíme řešit jeden případ v jedné vesnici blízko Hostinného.jakýsi pan Š.si od mé známé z koňského útulku "koupil" (dosud nezaplatil zbytek částky) plně vitální kobylku.Když se přijel zajímat, ukazoval fotky krásných huculů na pastvě.Známá se po dlouhém rozhodování mezi několika zájemci rozhodla dát kobylku právě jemu.Když se později snažila zajímat o to, jak se koník má, nebylo možné ho nijak zastihnout.Poprosila mě, protože je sama invalidní, zda bych ji mohla doprovodit.

Na místě jsme zjistili, že u daného pana Š. kobylka není.U domu se pohybovala příbuzná tohoto pána, tak jsme se snažili zjistit co nejvíce informací.Pan Š.kobylku přemístil k jedné rodině asi o 4 km dále.Nakoukal jsem do "stáje," kde stálo asi 5 zbídačených koní, evidentně nečištěných,s oteklýma nohama, ne moc dobře vyživených, na kupě hnoje.

Vypravili jsme se hledat onu rodinu, která má i jiné koně a kde jsme se dozvěděli hrůzné věci.Pan Š.kobylku nekrmil, byla vychrtlá a když ji převáděli ony 4 km šli asi 2 hodiny a kobylka několikrát zkolabovala.Snažili se kobylku postupně dokrmovat a údajně několik dní pila asi 90 litrů vody denně.I u nich na pastvině několikrát zkolabovala.Snažili se dopátrat na původní majitelku ,ale pan Š.jim záměrně dal jiné číslo a lhal, že u původní majitelky se měla špatně a musela ji dát pryč, protože u stáje jim padá střecha.

Kobylka po 10 ti dnech zemřela.

Několikrát jsme podávali stížnost na veterinární správu, několikrát byli za starostou obce, protože pan Š. má nyní u domu asi 7 dalších koní, kteří mohou dopadnou úplně stejně,vše nafotili, zdokumentovali,...vše bez výsledku.Pan Š.prý raději koně zabije než by je někomu dal jak sám říká.Nevím jak dál.Pokud máte někdo kreativní řešení , ozvěte se.Díky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář